KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

MİLLETVEKİLİ PROF. DR. SEFER AYCAN, HASTANEMİZİ ZİYARET ETTİ. -06.07.2021

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, KSÜ Tıp Fakültesi Dekanlığımızı ve Başhekimliğimizi ziyaret etti.

Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan’ın ziyaretleri kapsamında, Tıp Fakültesi Dekan yardımcımız Prof. Dr. İsrafil Orhan, Başhekim Yardımcılarımız Doç. Dr. Aykut Urfalıoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kamil Mülayim, Hastane Başmüdürümüz Mustafa Çakallı, Hastane Müdürlerimizden Halil Karaçalı ve Feray Onuş’tan pandemi süreci ile ilgili bilgi aldı. 

Aycan, tedavi için hastaneye gelen vatandaşların taleplerini dinleyerek bir süre sohbet etti. Vatandaşlar ise hastanenin hizmetlerinden son derece memnun olduklarını belirttiler.

Ziyaretleri sırasında 3. doz aşısınıda yaptıran Milletvekili Aycan, salgın hastalıklara karşı aşının önemine dikkat çekti. 

Aycan, “Değerli hemşerilerim, ben bugün 3. doz aşımı yaptırdım. Şu an Covid-19’a karşı 3 doz aşı yaptırmış bulunmaktayım. Herkesi de aşı yaptırmaya davet ediyorum. Aşı, bulaşıcı hastalıklara karşı en etkili koruma yöntemi ve en etkili silahtır. Koronavirüsten korunmanın başka çaresi yok. Mecburen aşı yaptırmamız lazım. Eğer salgını yeneceksek, aşıya bağlı bağışıklık düzeyini yükselterek yenebiliriz. Onun için tereddütsüz herkesin aşı yaptırması gerekiyor. Sizleri aşı yaptırmaya bekliyorum.  Aşıyla ilgili olumsuz söylentilere çok itibar etmeyin. Ben de kendi aşımı yaptırdım. Şu an için bulaşıcı hastalıklara karşı pek etkili bir yöntem yok. O yüzden aşı yaptırmak zorundayız. Herkesi aşı yaptırmaya davet ediyoruz” dedi.