Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi


Hastanemizde dokuz üniteden oluşan Ftr ünite sayısı modern imkanlar kullanılarak on dört hastanın aynı anda Ftr hizmeti alabileceği hale getirildi.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hastalıkları bölümünde boyun, sırt, kalça, diz, bacak ağrısı, el ve ayaklarda uyuşma gibi şikâyetler ve kemik erimesi (osteoporoz) yönünden hastalar değerlendiriliyor. Boyun fıtığı, bel fıtığı, bel kayması, kireçlenme gibi bir çok hastalıkla uyumlu hastalar fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesinde bölgesel olarak tedaviye alınıyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde 3 Öğretim üyesi, 4 fizyoterapist ve 4 tekniker görev yapıyor. Fizik tedavi ünitesinde yetişkin ve çocuklara manüel terapi, nörolojik terapi, ortopedik terapi, pediatrik terapi, pnf, ev ve egzersiz programı uygulanıyor ve aynı anada 14 hasta tedavi görebiliyor. 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde; Hotpack, eswt, elektrik stimülasyon cihazı, kombine elektro terapi cihazı, cpm, koşu bandı, kısa dalga diatermi, trambolin, parmak merdiveni, dambıl, coldpack, ultrason, infrarus, parafin, whirlpool, fluidoterapi vb.cihazlar bulunuyor.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı