Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi


Hibrid Ameliyathanelerle, hasta ameliyat olurken cerrahi işlem gerçekleştirilirken, aynı anda radyolojik görüntüleme ve ilaveten balon ya da stent uygulanabiliyor.

Robotla yapılan kalp ameliyatlarından  sonra şimdi de; anjiyo salonuyla kalp cerrahisi ameliyathanesinin birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan hibrid ameliyathane ile bölgemize önemli bir hizmet sunmaya başlanıldı.

Ameliyathaneyle ilgili olarak ''tıpta en fazla teknoloji kullanan bölümlerinden biri olan Kalp ve Damar Cerrahisi branşı  hastanemizde her türlü teknolojik imkânlardan yararlanıyor. Bundan böyle, Hibrid Ameliyathanelerle hastalar iki sefer yorulmak yerine, tek seansla işlemleri gerçekleştirilebilecek. Daha önce büyük kesiler uygulanarak yapılan ameliyatlar artık damar içinden ulaşılan tedavi yöntemlerinin ameliyathanede uygulanabilmesi nedeniyle çok daha küçük kesiler uygulanarak yapılabilecek. Hatta pek çok damar hastalığında artık hiç kesi yapmadan, hiç anestezi uygulamadan tedavi yapma imkânına da yine hibrid ameliyathanemiz ile kavuşmuş olacağız.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı